Sağlık merkezimizde huzurla dinlenin

Sumahan’ın sağlık merkezi stratejisi, ziyaretiniz sonrası kendinizi geldiginizden çok daha iyi hissettirmektir.

HAMAM

SUMAHAN WELLNESS

Türk hamamı, temiz kalmanın estetik yolu…

Tarih boyunca Türk kültürünün merkezinde yer almış geleneği, Sumahan’da hem karakteri hem de mimarisiyle tekrar canlandırmaya çalıştık. Hamamın kubbesinden sızan ışık, akan suyun yankısı, sıcak ve soğuk hislerin bütünleşmesi, iznik çinisi turkuazı, mermerin pürüzsüz ve sabunun kaygan hissi.. Bütün bunlar Türk hamamının karakterini canlandırmaya yardımcı olan özellikler.

Sumahan’ın özel hamamı, başka yerde bulamayacağınız bir zerafet ve incelik sunar misafirlerine. Sumahan Sağlık Merkezi konuklarını girişte bulunan mermer çeşme, taze meyve, ceviz ve kuru kayısı ile karşılar.

Size sunulacak geleneksel peştemal ve takunyalar ile, sıcak buharın yarattığı harareti, kubbeden sızan sıcak ışığı hissedebilir, kendinizi sizi bekleyen masör veya masözün hünerli ellerine kese ve köpük masajı için emanet edebilirsiniz.

Hamam sefanız hamamın hemen dışında bulunan ‘soğukluk’daki geniş divanın üzerinde, hem mermer çeşmenin rahatlatıcı sesini dinleyerek, hem de sıcak ada çayı ikramıyla devam eder.

Sağlıklı meyveler, yemişler ve lavanta kolonyası da cabası. Banyo yapmak hiç bu kadar sıcak, lüks, dinlendirici ve eğlendirici olmamıştı…

MASAJ

Lavanta, portakal, nane, bergamot ve gül aromaları; mum ışığı ve dinlendirici müzik eşliğinde çeşitli masaj seçeneklerinden yararlanabilirsiniz:

İsveç Masajı

Ritmik ve yatıştırıcı el hareketleriyle kaslardaki gerilimi hafifleten ve derin bir rahatlama duygusu veren, hafiften orta dereceye doğru basınç uygulayarak yapılan dünyaca tanınmış masaj tekniği.

Derin Baskı Masajı

Geniş kas gruplarını rahatlatmaya odaklanarak uygulanan sert vücut masajı.Spordan veya yoğun iş gününden sonra gerginleşen kaslar için idealdir.

Refleksoloji

Ayaklardaki özel noktalara baskı tekniği uygulaması ile stress, yorgunluktan kurtulma ve optimum sağlık için destekleyici Çin refleksoloji masajı.

Aromaterapi

En popüler masajlardan birisidir. Farklı doğal aroma esansları ve yağları ile uygulanır. Masajdan sonra kendinizi nasıl hissetmek istediğinize bağlı olarak, terapistlerimiz 5 değişik yağ önerisinde bulunurlar. (Gül yağı – Lavanta yağı – Bergamut yağı – Portakal yağı – Nane yağı)

Selülit Masajı

Selülit görüntüsünü azaltarak vücut hatlarının yeniden belirlenmesine yardımcı, oksijen ve mineral depolayan özel ve yoğun bakım.

Bölgesel Masajı

Baş - boyun, ense - omuz - sırt, sırt - bel, kol ve bacak gibi bölgelere yapılan ve genellikle bölgesel sorun olan bölgeye yönelik tedavi edici bir masaj uygulamasıdır. Rahatsızlık tespit edildikten veya doktor kontrolü ve tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen bir program eşliğinde uygulanır.

Bali Masajı

Buharda damıtma yönetimiyle cıkarılmış bitki özleri ve bitki yağları kullanılarak yapılan bu Aromaterapik masajın en önemli özelliği, vücudun kendi kendisini iyileştirme potansiyelini güçlendirmesidir. Kişiye özel olarak seçilen kokuların rahatlatıcı ve canlandırıcı etkileriyle, fizyolojik olduğu kadar psikolojik etki de yapan Bali masajı, kendinizi şımartabileceğiniz en keyifli masajlardan biri.

Sultan Masajı

Kese Köpük Masajı, Vücut Peeling, Yüz Maskesi ve Aromaterapi masajı.

Boğaziçi Rüyası

Kese Köpük Masajı, Yüz Maskesi ve Bölgesel Masaj.

FITNESS

Formda kalmak isteyen konuklarımız için, birçok yüksek teknolojik ekipmanın bulunduğu, rahat ve aydınlık bir egzersiz odamız mevcut. Ekipmanlarımız; iki adet koşu bandı, yatay bisiklet ve arch trainer. Her birinin kendi televizyon monitörü var. Ayrıca ağırlık ve stretching için gerekli ekipmanlar ve bu çalışmalarınız için ayrı bir alanımız bulunmakta.

Minimum Temas Maksimum Hijyen

Sevgili misafirlerimiz, Otelimize giriş yapmadan önce hepimizin uyması

gereken bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Pandemi süresinin bize öğrettiği gibi

“kendinden önce karşındakini düşün”

Sağlıkla gelin, sağlıkla ayrılın ve
sağlıkla sürdürülebilir çevrelerde ve birlikteliklerde buluşalım.

Sevgi ve Saygılarımızla
TÜM MİSAFİRLERİMİZİN “HES KOD”LARINI İLETMELERİ ZORUNLUDUR

“Aşağıda Belirtilen Kuralları Okudum ve Kabul Ediyorum”

Giriş (16:00) ve Çıkışlarda (10:00) Uyulması Zorunlu Kurallar

 • Otele giriş yaparken sizden önce bir misafir gelmiş ve işlemleri devam ediyor ise otel görevlisi sizinle iletişim kurana kadar lütfen arabanızdan inmeyin.
 • Misafirlerimizin ateşleri girişte ölçülür ve bakanlığın belirttiği sınırları aşan misafirlerimiz içeri kabul edilmez, en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilir. Bu süreç içinde misafirlerimizin maskeli olması zorunludur.
 • Oda anahtarınız sadece sizin kullanımız için sterilize edilmiştir. Kaldığınız süre boyunca anahtarın şahsi eşyalarınız ile temas etmemesi, otel içinde taşırken dikkatli olunması gerekmektedir.
 • Kredi Kartı kullanımı ile ödemeler gerçekleşecek ise ödemeyi alacak olan görevlinin talimatlarına uymanız beklenmektedir.
 • Otel konaklamanız esnasında yurtdışı seyahat gerçekleştirmiş veya gerçekleştirecek olan misafirlerimize özel olarak Covid-19 PCR testi yaptırma olanağı sağlanmaktadır. Örnek alma işlemi T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı Biruni Tanı Laboratuvarı tarafından Otel bünyesinde gerçekleştirilir. Belirlenen resmi tetkik bedeli KDV dahil 250.00 TL’dir.

Oda Kullanımı Sırasında Uyulması Zorunlu Kurallar

 • Odalarınızda sizin için hazırlanmış tüm tekstil ürünlerinin, yastık, pike, yorgan, çarşaf vb. ve banyolardaki havlularınızın, (ayak havlusu hariç) yerlere atılmaması gerekmektedir. Kullanılan hijyen ürünlerinin daha verimli ve etkin olması açısından ayakkabının temas ettiği yüzeylerle tekstil ürünü teması olmamalıdır.
 • Odalarınızda, banyonuzdaki çöp poşetini atıklarınız için kullanmanız önemlidir. Ekstra şahsi çöpleriniz olacak ise (ayakkabı kutusu, hediye kutusu, poşet, hijyen artıkları vb. her tür şahsınıza özel atıklar) bunlar için ihtiyacınız var ise lütfen ekstra çöp poşeti talep ediniz ve ağzı bağlı biçimde muhafaza ediniz, açıkta bırakmayınız.
 • Oda içlerindeki bilgilendirme broşürleri, pandemi önlemleri çerçevesinde odanızdan çıkarılmıştır. Doğamız ve çevremiz için hassasiyetinizin olduğu kabul edilmiştir.
 • İçinde bulunduğumuz süreç içinde, mümkün olduğunca doğal havalandırma desteklenmektedir. Odanızın klima sistemine ait flitreler rutin hijyen anlayışı içinde zaten temizlenmektedir ancak bu süreçte ekstra sıklıkta temizlik gerçekleştirilmektedir. Klima ve televizyon kumandalarınız sizin kullanımınıza özel dezenfekte edilmektedir.
 • Konakladığınız süre boyunca, odanıza dışarıdan ekstra bir misafirin sizi ziyarete gelmesi yasaktır.
 • Çim alanlardaki düzen, şahsi mesafeler gözetilere oluşturulmuş olup bu düzenin bozulmaması talep edilir.
 • Konaklamanız süresince odanıza girilmemesini ve günlük rutin oda temizliğini tercih etmemeniz halinde önceden resepsiyonu bilgilendiriniz. Tercihiniz doğrultusunda sadece havlularınız yenilenebilir.

Açık Alan Kullanımı Sırasında ve Sağlık Merkezinde Uyulması Zorunlu Kurallar

 • Şahsi ürünleriniz ile otele ait şezlong, minder, koltuk vb. ürünlerin temasının minimum düzeyde tutulması zorunludur.
 • Sağlık Merkezindeki Hamam hizmeti 30 dakika ile sınırlı olup randevu ile yapılacaktır. Her seans sonrası mekanın ve çalışanın hijyen temizliğinin yapılabilmesi için randevu araları 60 dakika olacaktır. Sağlık merkezimizi açabilmemiz için gerekli olan TÜV NORD tarafından onaylı sertifikamız vardır.

Restoran Kullanımı Sırasında Uyulması Zorunlu Kurallar

 • Restoran iç-dış düzeni, şahsi mesafeler gözetilerek oluşturulmuş olup bu düzenin bozulmaması rica olunur.
 • Genel mekan WC-lerinde hijyen kuralları nedeni ile her zamanki gibi tek kullanımlık havlular ile yürütülen süreç devam etmektedir; yanısıra gerekli el sterilizasyon malzemeleri genel mekanlarda sıklıkla karşılaşacağınız ürünlerdir. Restoranımız dışarı da hizmet verdiğinden odalarınızdaki şahsınıza özel hazırlanmış WC lerin kullanılması ”pandemi” alarmı geçene kadar şüphesiz daha uygun olacaktır.
 • Yönetim hijyen zincirinin kırıldığını düşündüğü noktalarda restoran WC- lerini kapatabilir.
 • Otel görevlisi, restoran kapalı alanlarında, yönetmelik gereği maske kullanımı ile ilgili uyarıda bulunma yetkisine sahiptir.
 • Restoran menüleri hijyen kuralları çerçevesinde her misafire tek kullanımlık yeni basılmış olarak veya özel QR Kodu smart phone’a indirilmek üzere misafire verilecektir. Ayrıca çatal/bıçak/kaşık servisi kapalı tek kullanımlık kağıt paketlerde verilmektedir.