İstanbul'a varmanın keyfini çıkarın

Sumahan’da ‘misafir’ kelimesi özeldir, ciddiye alınır. İsterseniz pileli eteklerinizi ütüler, Bizans konusunda uzman bir rehber bulur, ya da yoğun toplantı programınıza ve şehrin temposuna ayak uyduracak kadar tecrübeli bir şoför bulabiliriz. Aslında istediğiniz her şeyi yapmaya hazırız, hepsi misafirlerimizin memnuniyeti içindir.

 • WATERFRONT RESTORANI

  07.30 – 10.30 arasında, zengin kahvaltı ile güne başlayan Waterfront restoranı, gün boyu Türk ve Internasyonel lezzetlerden örnekler sunan menüsüyle hizmet veriyor. Spor – şık kimliği ile su kıyısında, sadece öğle ve akşam yemekleri için özel menuler sunuyor. Restaurant, 12 yaş altı misafir kabul etmemektedir.

 • SAĞLIK MERKEZİ

  Sumahan'ın sağlık merkezi stratejisi ziyaretiniz sonrası kendinizi geldiğinizden çok daha iyi hissettirmektir. Sumahan’ın özel hamamı, başka yerde bulamayacağınız bir zerafet ve incelik sunar misafirlerine. Ayrıca, lavanta, portakal, nane, bergamot ve gül aromaları, mum ışığı ve dinlendirici müzik eşliğinde çeşitli masaj seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Formda kalmak isteyen konuklarımız için de birçok yüksek teknolojik ekipmanın bulunduğu, rahat ve aydınlık bir egzersiz odamız mevcut. Bizi en kısa zamanda ziyaret edin, memnun kalacağınıza eminiz.

 • Toplantı ve Özel Davetler

  Sumahan, İstanbul’un kalbinde, toplantılarınız için özel bir mekan. İster acil bir toplantı ya da firmanızın düzenlediği bir program için olsun, İstanbul’un önde gelen şirketleri Sumahan’ın sakin, rahat, samimi ve manzaralı toplantı hizmetlerinden yararlanmanın avantajlarını keşfetmeye devam ediyorlar. Sumahan’da fikirler daha rahat akıyor, problemler daha kolay çözülüyor ve işler daha da keyifli bitiyor. Boğaz manzarasına sahip toplantı odamızda rahatça 16 kişiye kadar hizmet verebiliyoruz. Dilerseniz özel yemek davetlerinizi de bu mekanda yapabilirsiniz.

 • KÜTÜPHANE

  Resepsiyonun yakınındaki lobide bulunan kütüphanede, Türkiye temalı yaklaşık 800 kitap bulunmaktadır. Çoğunluğu Türkiye’de ziyaret edilecek yerler ve İstanbul’da bulunan tarihi yapılarla ilgili olan kitapların yanı sıra Türkiye kültürü, tarihi, ünlü Türk yazarlarının romanları, Türk sanatı ve Türk mutfağıyla ilgili kitaplar da bulunmaktadır. Misafirlerimiz kitap okuma keyfini istedikleri yerde çıkartabilirler — lobi, bahçe, odalar ve restoran gibi. Keyifli okumalar!

 • TEKNE

  İstek doğrultusunda İstanbul’u denizden keşfetmek ya da seyahat etmek isteyen misafirlerimiz için deniz taksi ya da özel tekne ayarlayabiliriz. Rezervasyonlar için lütfen resepsiyona danışınız.

 • DAVET VE ORGANİZASYONLAR

  Boğaz’ın hemen yanı başında unutulmaz davetler için ideal bir ortam sunan Sumahan nişan, düğün, mezunlar toplantısı, evlilik yıldönümü gibi özel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Menü seçenekleri, servis, dekorasyon ve tüm organizasyon detayları dahil hayal ettiğiniz daveti gerçekleştirmek için ekibimiz hizmetinizdedir. Otelimizin Boğaz kıyısındaki bahçe alanında ayakta kokteyl ve prolonje düzeninde 150 kişi, oturma düzeninde 50 kişilik kapasitemiz bulunmaktadır. Bu alanda gerçekleşecek davetler için otelin 13 odası da davet sahibinin kullanımına tahsis edilmektedir. 

 • EK SERVİSLER

  24 saat oda servisi.
  Aynı gün içerisinde çamaşır ve kuru temizleme hizmeti (Pazartesi – Cumartesi).
  İstek üzerine havaalanına gidiş/geliş için transfer, araç kiralama ve şehir turu hizmetleri.
  Bütün temel kredi kartları kabul edilir.
  Konaklamanın yanı sıra, sunduğumuz tüm otel hizmetleri engelli misafirlerimizin kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır.

Minimum Temas Maksimum Hijyen

Sevgili misafirlerimiz, Otelimize giriş yapmadan önce hepimizin uyması

gereken bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Pandemi süresinin bize öğrettiği gibi

“kendinden önce karşındakini düşün”

Sağlıkla gelin, sağlıkla ayrılın ve
sağlıkla sürdürülebilir çevrelerde ve birlikteliklerde buluşalım.

Sevgi ve Saygılarımızla
TÜM MİSAFİRLERİMİZİN “HES KOD”LARINI İLETMELERİ ZORUNLUDUR

“Aşağıda Belirtilen Kuralları Okudum ve Kabul Ediyorum”

Giriş (16:00) ve Çıkışlarda (10:00) Uyulması Zorunlu Kurallar

 • Otele giriş yaparken sizden önce bir misafir gelmiş ve işlemleri devam ediyor ise otel görevlisi sizinle iletişim kurana kadar lütfen arabanızdan inmeyin.
 • Misafirlerimizin ateşleri girişte ölçülür ve bakanlığın belirttiği sınırları aşan misafirlerimiz içeri kabul edilmez, en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilir. Bu süreç içinde misafirlerimizin maskeli olması zorunludur.
 • Oda anahtarınız sadece sizin kullanımız için sterilize edilmiştir. Kaldığınız süre boyunca anahtarın şahsi eşyalarınız ile temas etmemesi, otel içinde taşırken dikkatli olunması gerekmektedir.
 • Kredi Kartı kullanımı ile ödemeler gerçekleşecek ise ödemeyi alacak olan görevlinin talimatlarına uymanız beklenmektedir.
 • Otel konaklamanız esnasında yurtdışı seyahat gerçekleştirmiş veya gerçekleştirecek olan misafirlerimize özel olarak Covid-19 PCR testi yaptırma olanağı sağlanmaktadır. Örnek alma işlemi T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı Biruni Tanı Laboratuvarı tarafından Otel bünyesinde gerçekleştirilir. Belirlenen resmi tetkik bedeli KDV dahil 250.00 TL’dir.

Oda Kullanımı Sırasında Uyulması Zorunlu Kurallar

 • Odalarınızda sizin için hazırlanmış tüm tekstil ürünlerinin, yastık, pike, yorgan, çarşaf vb. ve banyolardaki havlularınızın, (ayak havlusu hariç) yerlere atılmaması gerekmektedir. Kullanılan hijyen ürünlerinin daha verimli ve etkin olması açısından ayakkabının temas ettiği yüzeylerle tekstil ürünü teması olmamalıdır.
 • Odalarınızda, banyonuzdaki çöp poşetini atıklarınız için kullanmanız önemlidir. Ekstra şahsi çöpleriniz olacak ise (ayakkabı kutusu, hediye kutusu, poşet, hijyen artıkları vb. her tür şahsınıza özel atıklar) bunlar için ihtiyacınız var ise lütfen ekstra çöp poşeti talep ediniz ve ağzı bağlı biçimde muhafaza ediniz, açıkta bırakmayınız.
 • Oda içlerindeki bilgilendirme broşürleri, pandemi önlemleri çerçevesinde odanızdan çıkarılmıştır. Doğamız ve çevremiz için hassasiyetinizin olduğu kabul edilmiştir.
 • İçinde bulunduğumuz süreç içinde, mümkün olduğunca doğal havalandırma desteklenmektedir. Odanızın klima sistemine ait flitreler rutin hijyen anlayışı içinde zaten temizlenmektedir ancak bu süreçte ekstra sıklıkta temizlik gerçekleştirilmektedir. Klima ve televizyon kumandalarınız sizin kullanımınıza özel dezenfekte edilmektedir.
 • Konakladığınız süre boyunca, odanıza dışarıdan ekstra bir misafirin sizi ziyarete gelmesi yasaktır.
 • Çim alanlardaki düzen, şahsi mesafeler gözetilere oluşturulmuş olup bu düzenin bozulmaması talep edilir.
 • Konaklamanız süresince odanıza girilmemesini ve günlük rutin oda temizliğini tercih etmemeniz halinde önceden resepsiyonu bilgilendiriniz. Tercihiniz doğrultusunda sadece havlularınız yenilenebilir.

Açık Alan Kullanımı Sırasında ve Sağlık Merkezinde Uyulması Zorunlu Kurallar

 • Şahsi ürünleriniz ile otele ait şezlong, minder, koltuk vb. ürünlerin temasının minimum düzeyde tutulması zorunludur.
 • Sağlık Merkezindeki Hamam hizmeti 30 dakika ile sınırlı olup randevu ile yapılacaktır. Her seans sonrası mekanın ve çalışanın hijyen temizliğinin yapılabilmesi için randevu araları 60 dakika olacaktır. Sağlık merkezimizi açabilmemiz için gerekli olan TÜV NORD tarafından onaylı sertifikamız vardır.

Restoran Kullanımı Sırasında Uyulması Zorunlu Kurallar

 • Restoran iç-dış düzeni, şahsi mesafeler gözetilerek oluşturulmuş olup bu düzenin bozulmaması rica olunur.
 • Genel mekan WC-lerinde hijyen kuralları nedeni ile her zamanki gibi tek kullanımlık havlular ile yürütülen süreç devam etmektedir; yanısıra gerekli el sterilizasyon malzemeleri genel mekanlarda sıklıkla karşılaşacağınız ürünlerdir. Restoranımız dışarı da hizmet verdiğinden odalarınızdaki şahsınıza özel hazırlanmış WC lerin kullanılması ”pandemi” alarmı geçene kadar şüphesiz daha uygun olacaktır.
 • Yönetim hijyen zincirinin kırıldığını düşündüğü noktalarda restoran WC- lerini kapatabilir.
 • Otel görevlisi, restoran kapalı alanlarında, yönetmelik gereği maske kullanımı ile ilgili uyarıda bulunma yetkisine sahiptir.
 • Restoran menüleri hijyen kuralları çerçevesinde her misafire tek kullanımlık yeni basılmış olarak veya özel QR Kodu smart phone’a indirilmek üzere misafire verilecektir. Ayrıca çatal/bıçak/kaşık servisi kapalı tek kullanımlık kağıt paketlerde verilmektedir.